Een aantal weken geleden ontvingen we een review van een enthousiaste Orangefitter die een leuke rekensom maakte waarin hij verschillende soorten eiwitbronnen met elkaar vergeleek.

Deze review staat op de pagina van Fit Green Protein en de aanleiding om deze vergelijking te schrijven was vooral deze alinea:

"In een normaal voedingspatroon zijn eiwitten ongeveer het duurste component. Men heeft ongeveer 1 gram eiwit nodig per kilogram lichaamsgewicht, als vegetariër of veganist iets meer. 1 scoop Orangefit bevat 20g eiwit en kost ongeveer 1 euro. Als ik alle eiwitten zou halen uit Orangefit kost mij dat ongeveer 3 à 4 euro per dag. Dat is dus niet duur, ook al lijkt dat zo bij aanschaf van een zak, maar daarmee haalt men een voorraad in huis waar langer mee gedaan wordt."

Deze leuke review heeft ons op het idee gebracht om onderstaande vergelijking voor je uit te werken! 

20 gram eiwitten per schepje

Omdat Fit Green Protein per schepje 20 gram eiwitten bevat vergelijken we de prijzen van verschillende producten per 20 gram zodat je een goed beeld hebt van wat Fit Green Protein kost ten opzichte van andere eiwitrijke voeding.

Populaire eiwitrijke producten

In de vergelijking nemen we populaire eiwitrijke producten mee die vaak worden gegeten vanwege hun hoge eiwitgehalte.

Eiwitbronnen vs. eiwitbronnen

Voor onderstaande vergelijking hebben we gekeken naar de prijzen van Nederlands bekendste supermarkt.

Product Prijs per 20g eiwitten Totaal gram product
Fit Green Protein € 1,00 25g
Biefstuk € 1,63 87g
Zalm € 2,74 105g
Kipfilet € 1,10 87g
Vegetarisch gehakt € 0,89 111g
Magere Franse kwark € 0,33 222g
Linzen € 0,84 200g
Zwarte bonen € 0,93 222g

Zoals je ziet kost één portie (of shake) Fit Green Protein een euro. Wanneer je de prijzen echter omrekent en ze vergelijkt met alledaagse boodschappen, dan zie je dat het vergelijkbaar of gunstiger is dan je normale boodschap.

Hoe kan het dan dat Fit Green Protein duur lijkt? Dit komt vooral omdat je Fit Green Protein in een verpakking van 450 gram (18 shakes) of 1kg (40 shakes) koopt.

Stel: je neemt één schepje Fit Green Protein per dag, dan kost het je per week 7 euro om een groot deel van je dagelijkse eiwitten op een plantaardige en gezonde manier binnen te krijgen. Neem je drie schepjes per week? Dan kost het je dus 3 euro.

Vond je dit een handige vergelijking? Laat het ons weten!